Կենսոլորտային տարածքը՝ կայուն զարգացման մոդել. մեկնարկում է աշնանային գիտական դպրոցը
Հ1 րատվականն անդրադարձ է կատարել ԳԱԱ Էկոկենտրոնի այս տարի անցկացվելիք աշնանային դպրոցին, որը կմեկնարկի հոկտեմբերի 4-ին Աղվերանում։ Կարող են մասնակցել 18-35 տարեկան երիտասարդները։
Աշխատանքները հիմնականում լինելու են գործնական՝ հետազոտություն և արդյունք: Ծրագրի վերջում կտրամադրվեն հավաստագրեր:
Աշնանաին դպրոցի շրջանակում մասնակիցները կսովորեն խնդիրներին նայել ոչ թե բնապահպանի աչքերով, այլ որպես ապագա գիտնական:
Նշենք, որ կենսոլորտային պահպանավայրեր Հայաստանում դեռևս չկան, իսկ աշնանային դպրոցը միտված է գիտականորեն ցույց տալ՝ ինչպես է հնարավոր ունենալ նման տարածքներ:

The H1 News referred to the autumn school CENS to be held this year, which will start on October 4 in Aghveran. Young people aged 18-35 can participate. The works will be mainly practical - research and output. Certificates will be awarded at the end of the school.
During the autumn school, participants will learn to look at problems not as an environmentalist, but as a future scientist.
It should be noted that there are no biosphere reserves in Armenia yet, and the autumn school is aimed at scientifically demonstrating how it is possible to have such areas.