Էկոկենտրոնը ներկայացրեց գիտական նվաճումները «ԴիջիԹեք22» ցուցահանդեսին
2022 Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 2-ը Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ) Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացնի ամենամյա DigiTec Expo-ն՝ տարածաշրջանի ամենամեծ տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը։
#DigitecExpo-ին առաջին անգամ ներկայացված էին Հայաստանի գիտական հաստատությունները, որոնց  շարքում էր նաև ՀՀ ԳԱԱ Էկոլոգանոոսֆերային հետազոտություննեի կենտրոնը (Էկոկենտրոն)։
Այս օրերին #digitech-ը հիանալի հարթակ հանդիսացավ՝ ծանոթանալու #էկոկենտրոն-ում արդեն 30 տարի իրականացվող միջգիտակարգային հետազոտություններին, կենտրոնի գիտական և հանրային գործունեությանը, շրջակա միջավայրի ւսումնասիրություններում օգտագործվող ժամանակակից սարք-սարքավորումներին, ինչպես նաև զրուցելու մեր երիտասարդ գիտնականների հետ Հայաստանում առկա էկոլոգիական խնդիրների վերաբերյալ։

CENS presented significant scientific achievements at the "DigiTec22" exhibition
From September 30 to October 2, the Association of Advanced Technology Enterprises (ATEM) will hold the annual DigiTec Expo, the largest technology exhibition in the region, at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex.
Scientific institutions of Armenia were represented for the first time at #DigitecExpo, among which was also the Center for Ecological-noosphere studies NAS RA (CENS).
These days, #digitech was a great platform to learn about the interdisciplinary research carried out in CENS for 30 years, the scientific and public activities of the center, the modern equipment used in environmental studies, as well as to talk with our young scientists about the current ecological problems in Armenia.